Mój wybór

…ruszył objazdowy cyrk. Występują w nim kiepscy aktorzy ubrani we wzniosłe cele, wyćwiczone uśmiechy i gesty, szkoleni na indywidualnych lekcjach dawanych przez specjalistów od wizerunku i psychologii tłumu.

Nie lubię jak mi się wmawia że jeśli nie pójdę zagłosować to tak jakbym miał gdzieś swój kraj. To nie prawda!
Kocham to miejsce, nasz język i moich ludzi, dlatego że tak bardzo mi na tym wszystkim zależy nie głosuję na żadnego z kandydatów unieważniając swój głos.
Ja tak samo jak 20 lat temu uważam dzisiaj że system w którym żyjemy jest zły, zbudowany na wartościach które nie dają solidnego fundamentu dla rozwoju w duchu miłości i harmonii. Do tego by go zmienić nie potrzeba nam aktorów którzy będą nami rządzić i dzięki naszym głosom nas reprezentować, potrzeba nam jedności i przewodników.
Nie wspieram systemu swoim głosem i bardzo mocno wierzę w to że nadchodzi dzień w którym moi ludzie zrozumieją że polityka nas dzieli. Więcej nas łączy i lepiej sobie radzimy wspólnie bez niej!
Napisane 35 lat temu – wciąż aktualne:
Never make a politician grant you a favour,
They will always want to control you forever…”

3 odpowiedzi na „Mój wybór”

  1. Adrian

    Panie Damianie, tylko,że potrzebna jest niestety zmiana nie tylko polityczna,ale też gospodarcza. Ludzie muszą mieć możliwość tworzenia firm bez problemów, dzisiaj same podatki i ubezpieczenia skutecznie zniechęcają do tego by ryzykować otworzenie biznesu. Początki są zawsze najgorsze,

  2. Wydaje mi się że jeśli Kukiz jest przeciwny obecnemu systemowi to w chwili w której zostanie prezydentem stanie się również jego częścią więc sam sobie zaprzeczy. Jeśli nawet miałby wyrafinowany plan wprowadzania zmian od wewnątrz (sabotażu) ,obawiam się że władza jaką posiada w Polsce prezydent jest tak mała, a jej ośrodek jest tak daleko od Belwederu, że niewiele by mu to pomogło w realizacji celu. Nie tędy droga. Idąc tam i działając w ich sposób nic nie zrobisz, ponieważ jest to świat zbudowany przez nich, dla nich. Nie ma dla mnie mniejszego zła w tym przypadku i nie wierzę że to droga do zjednoczenia ludzi.
    Dzięki za komentarz Grzesiek.

  3. Grzesiek

    Z całym szacunkiem Damian, ale nie głosując na nikogo kto jest przeciwny obecnemu systemowi (Kukiz i reszta) nie przyczyniasz się do odbudowania narodu. Ja sam uważam podobnie, że po co wybierać mniejsze zło kiedy zło pozostanie złem. Ale manipulacja trwa i trwać będzie więc trzeba wybrać kogoś kto ten burdel ogarnie. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Search

Categories